Admin/ март 14, 2024/ Вести

У нашој школој, дан је био посебно слављенички јер смо имали прилику да прославимо један од најзанимљивијих руских празника – Масленицу. Наставница руског језика организовала је информативну и забавну презентацију која нас је све приближила богатој руској култури и обичајима везаним за овај празник.

Презентација је покрила историју и значај Масленице, пружајући ученицима увид у традиционалне обичаје, симболику празника и, наравно, специфичности руске кухиње. Након едукативног дела, уследио је квиз који је тестирао наше ново стечено знање о Масленици, при чему су ученици показали изузетан ентузијазам и ангажовање.

Руски праник

Дан није могао боље да се заврши него слатким палачинака! Палачинке су централни симбол Масленице и представљају сунце, које је кључни елемент овог празника који означава крај зиме и долазак пролећа. Ученици су са задовољством уживали у овом слатком делу програма, што је био савршен начин да се оконча овај едукативно-забавни дан.